Kanada ciekawe miejsca

No Comments

Jeśli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki turystyczne znajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest niezwykle rozległym państwem, zajmującym przeszło połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Odkryjemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo oferuje również atrakcje miejskie z rozmaitą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – przedstawiamy kilka z nich.
Pamiętaj także o
eta canada

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się zanudzać w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego zdołamy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, znakomite restauracje, zabytki, za sprawą których zdołamy dowiedzieć się krocie o historii powyższego fascynującego kraju. Czołówka kanadyjskich miejscowości turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Wszystkie z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania całkiem inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najważniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, określany mianem kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to znaczny biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I na koniec beztroskie i senne Calgary, brama do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to kraj skrajności, jeśli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, bujne lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – każdy odszuka tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich krajobrazów w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z romantycznych górskich pejzażów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi na kształt z pocztówki. To świetne miejsce, aby zapoznać się z pięknem Gór Skalistych

Przydatne linki: viza do kanady

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *