Dorabianie kluczy śląsk

No Comments

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak pozostałe mechanizmy mogą się zepsuć, każdy moduł z którego, zamek jest skonstruowany, zależy od sąsiadującego elementu.

Przyczyny usterek zamków

Najczęściej pojawiającą się usterką jest zablokowanie się zapadek wskutek wepchnięcia do zamka niepoprawnego klucza albo klucza z wadliwymi ząbkami. Klucz, wbrew pozorom, całkiem łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go wykorzystywać, jak na przykład otwierać nim kapsle od napojów czy też dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w taki sposób klucz niezwykle łatwo zablokuje zamek, a nawet ugrzęźnie w nim na stałe. Taki rodzaj popsucia jest bardzo trudny i jeżeli chcemy żeby usterka została naprawiona należy zadzwonić po ślusarza, który oceni miarę problemu, i naprawi czy też wymieni zamek. Ślusarz zajmuje się także oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego pielęgnacją. Te działania mają na względzie bezawaryjną pracę zapadek i również lepsze działanie całego mechanizmu.

Porównywalnie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza podczas próby ich otwierania. Ta niekomfortowa sytuacja pociąga za sobą kolejne koszty – poza usunięciem części klucza i odblokowania zamka przez ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich czy też niewielkich lokalach usługowych prowadzących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na bazie szablonu pierwotnego klucza bądź wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może być problem. W momencie zepsucia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na nowy.

W każdym mieście wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miejsc w którym znajdziemy warsztaty ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie tylko produkowanie kopii zapasowych – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do aut, czyszczenie oraz pielęgnacja zamków i mnóstwo innych prac.

Usługi ślusarskie są bardzo cenione – bez takiego profesjonalisty żaden zamek nie będzie działał prawidłowo.

To powinno Cię zainteresować:
dorabianie kluczy katowice

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *