Indie – liczba ludności, flaga, język wiza

No Comments

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych krajów świata są Indie. Jest to kraj zlokalizowany w Azji Południowej. Jest 7 co do powierzchni państwem na świecie. Jego przestrzeń to 3 287 590 km2 . Indie to również drugi na świecie kraj, który ma największą ilość rezydentów. Dokładna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, z kolei gęstość zaludnienia wynosi 390 osób/km2.
Głównymi miastami Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru czy Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, reprezentująca ten kraj jest w barwach: szafirowym, białym i zielonym. Odcienie tego typu implikują odwagę oraz poświecenie, prawdę i pokój, świątobliwość, rozrodczość i bohaterstwo. W centrum flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości i sprawiedliwości. Cała flaga zwana jest Tirangą.

Godło Indii

Następnym znakiem Indii jest godło – rzeźba prezentująca kwiat lotosu. Zbudowana jest ona z rzeźb czterech lwów, które symbolizują cztery wielkie prawdy buddyzmu. Sylwetki te postawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem użytkowym w Indiach jest hindi oraz język angielski. Rodzimi rezydenci tego kraju posługują się również językami należącymi do danego rejonu. Jest ich sumarycznie 21.

Indie – religia

Indie religia, która dominuje na terenie kraju to hinduizm. Istotnymi wierzeniami tej religii jest wiara w to, że człowiek i jego życie powiązany jest sztywnie ze wszechświatem. Każdy człowiek przeżywa wędrówkę dusz a następnie odradza się w kolejnych wcieleniach. Określane jest to mianem reinkarnacji.

Indie uznawane są za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Ukształtowanie terenu jest bardzo różnorodne. Na północy zlokalizowane są pasma Himalajów, natomiast na zachodzie rozpościerają się nadmorskie kotliny. Dominującym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na kilka podklimatów. Powiązane jest to z obszernym terenem, który zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa oraz rudy żelaza.
Indie mają także nadzwyczaj dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Transport lotniczy oraz kolejowy jest niezmiernie dobrze rozpowszechniony oraz udoskonalany z roku na rok. Istotnym czynnikiem gospodarki Indii jest także przewóz morski.

Zobacz więcej:
visa india.

Indie – liczba ludności, flaga, język wiza

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *