Wietnam – wiza, ciekawostki, wojna

No Comments

W spisie państw, które należałoby odwiedzić w celach podróżnicznych znajduje się Wietnam. To państwo liczące powyżej 90 milionów mieszkańców. Jest 15 krajem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem a także Kambodżą. Państwo to jest niedużo większy od Polski.

Należałoby wiedzieć jakie ciekawostki ukrywa w sobie Wietnam. Jedna z nich to fakt, że znajduje się w tej okolicy znaczna liczba motorów. Każda rodzina posiada ich po parę sztuk. W południe w miastach jest bardzo cicho, ponieważ po obiedzie obywatele Wietnamu posiadają w obyczaju brać drzemkę.

Gdy wybierzemy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, gdy tubylcy będą nas pytać o wiek, stan cywilny a także obywatelstwo. Jako że są to domyślne pytania zadawane obcokrajowcom. Podróżnicy, jak i wszyscy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbatki serwowanej nieodpłatnie.

Do innych nowinek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków posiada takie samo nazwisko, jakie jest zarówno imieniem. Kiedy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze to, że jest tam sporo zwierząt. Obecność dzikich zwierząt, to pewien z powodów, dla jakich turyści podróżują do owego azjatyckiego państwa. Napotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, leniwe, nosorożce, węże i jeszcze mnóstwo innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze wspaniałych budowli i świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i w związku z tym nie wiemy czego oczekiwać. Uprzednio, gdy myśleliśmy o tym kraju, to do głowy przychodzi nam jedno skojarzenie – wojna w Wietnamie. Współcześnie już w ten sposób nie kojarzymy tego dalekiego od Polski kraju.

Ci którzy wcześniej podróżowali w to miejsce twierdzą, iż można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to nader rozciągnięty kraj. Obszar Wietnamu obejmuje przeszło trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest krajem w znacznej mierze rolniczym. Uprawia się w tym miejscu nie tylko ryż, ale także herbatę, tytoń, ananasy, i również kawę. Jest to drugie państwo na świecie zaraz po Brazylii w zakresie uprawy kawy.

Dowiedz się więcej:
vietnam visa application .

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *