Sri Lanka – wakacje

No Comments

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka to państwo , które leży na wyspie Cejlon. Przylega ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego narodu jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczebność mieszkańców powyższego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach ostatniej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Taki kraj ma dużo do zaoferowania turystom. Piękne pensjonaty, wyborne rarytasy i co najważniejsze to bezlik punktów do odwiedzania. Mająca duże zainteresowanie jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Nadzwyczaj ciekawa budowla, jaką trzeba bywać o zachodzie słońca, wówczas gdy rodzimi rezydenci, którzy są ubrani w białe szaty przychodzą z instrumentami perkusyjnymi, i podgrywają wówczas gdy monument Buddy jest odsłaniany.

Następną atrakcją jest kopalnia szafirów. Na Sri lance istnieje multum kopalni, albowiem miejscowi tubylcy poszukują szlachetnych kamieni, niebacząc na ryzyko, czekające na nich w każdym momencie. Przyjemność dla podróżników, którzy wielbią mały dreszczyk adrenaliny na swojej skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wyglądem jest zbliżona do Safari w Afryce. Można w miejscu tym ujrzeć tutaj krokodyle, słonie, ptaki i inne roślinożerne. Pokusa jest tutaj dla jednostek, które adorują podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla entuzjastów zwierząt wart uwagi do zobaczenia jest dodatkowo „sierociniec dla słoni”. Podczas gdy sama nazwa wskazuje, trafiają tam małe słoniątka, które pozostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Znajduje się tam kilkadziesiąt słoniowatych. Każdego dnia odbywają wędrówki przez pobliskie miejscowości, Przebywają na wolności, i to zdaje się robi najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Aby odwiedzić Sri lankę, wypada przede wszystkim przejść należyte szczepienia takie jak:

– Zapalenie mózgu zwanym „Japońskim”
– Dur brzuszny
– Zapalenie wątroby kategorii A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Do tego przeprowadza się również szczepienie zapobiegające żółtej gorączce, w każdym razie w stronach tych ona nie występuje, lecz wymagana jest w dokumentacji. Należy pamiętać także o w pełni wyposażonej apteczce, która jest niezastąpiona przy każdorazowym wypadzie za granicę.

Zobacz również:

Sri lanka e visa

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *