Profesjonalne wyposażenie, czyli koszty pralni wodnej

No Comments

Elementarne wyposażenie do pralni

Choć pralka jest jednym z głównych domowych urządzeń AGD, wciąż nie brakuje pralni publicznych. Jest to również interesujący pomysł na swoją firmę. Otwarta w stosownym miejscu, pralnia może przynieść liczne dochody. Lokal musimy jednak wyekwipować.

Na co skupić uwagę, wybierając wyposażenie pralni wodnej?

Odpowiednie wyposażenie lokalu może stanowić wskazówkę jego sukcesu biznesowego. Wyposażenie pralni wodnej będzie różniło się od wyposażenia pralni chemicznej, gdzie pierze się na sucho za pomocą stosownych środków (bez użycia wody).

W pralniach wodnych najważniejsze są tzw. pralnice. Działają one na tej samej regule jak tradycyjne pralki automatyczne. Zazwyczaj są aczkolwiek o wiele bardziej objętościowe poza tym oferują większą liczbę trybów oraz zwykle o wiele wyższą formą. W pralni wodnej muszą się również znaleźć wirówki służące do odsączania wody. Ciekawym
i ekonomicznym rozwiązaniem są pralnico-wirówki. Taki sprzęt scala w sobie rolę pralnicy oraz wirówki.
Wyprane rzeczy po odsączeniu muszą dotrzeć do suszarki. Te nowoczesne mają regulowany elektronicznie nadmuch ciepłego/zimnego powietrza, który przystosowuje energię oraz temperaturę nadmuchu do rodzaju tkaniny.
Rodzaj i wymiar maszyn regulujemy do zapotrzebowania. Pralnie o rodzaju fabrycznym (obsługują dużych kontrahentów jak np. pensjonaty, szpitale) przeważnie potrzebują większych a także bardziej efektywnych maszyn, aniżeli pralnia nastawiona na klienta indywidualnego.

Wyposażenie pralni chemicznej?

Najistotniejszą maszyną w pralni chemicznej jest tzw. agregat chemiczny. Jest to szczelnie zamknięta maszyna, w jakiej odbywa się cały przebieg prania na sucho. Maszyny tego typu są objętościowe i dodatkowo wydajne, zaopatrzone w ekologiczne filtry, zbiornik na zużyty destylator na rzecz rozpuszczalnika organicznego. Tego typu kompleksy chemiczne są kierowane komputerowo.

Maszyny pralnicze zdecydowanie są najistotniejsze aczkolwiek na wyposażeniu każdej pralni (chemicznej i wodnej) powinny znaleźć się także inne sprzęty jak np. stoły pralnicze, żelazka, manekiny, parownice, wałkownice, stojaki, wózki, założenia, regały, różnorodnego sposobu zbiorniki lub pokrowce. Tego typu akcesoria pralnicze są niezbędne w każdego rodzaju pralni.

Szczegółowe wiadomości na temat niezbędnego wyposażenia pralni z łatwością wynajdziemy w sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasła tego typu jak: pralnia wyposażenie, czy wyposażenie pralni wodnej/chemicznej.

 

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *