Czym jest eTA?

No Comments

Nabycie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest problemem takimuciążliwym, jakby to mogło wyglądać na pierwszy rzut oka. Niniejszy materiał to doskonała sugestia dla większości ludzi, które w najbliższym okresie pragną polecieć do Kanady, jednak nie posiadają podstawowego pojęcia jak uzyskać wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Po pierwsze należy wspomnieć o fakcie, iż wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w razie przylotu do tego pięknego kraju, ale w ciągu wycieczki przejazdem. Polacy, którzychcą udać się do Kanday tylko w celach krajoznawczych nie muszą posiadać standardowej wizy. W Obecnie wymagany jestjedynie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który wolno pozyskać online, bez potrzeby wysiadania zpokoju.

eTa do Kanady online

Zdobycie poświadczenia eTA pochłania dosłownie parę minut i co najlepsze całość możesz przeprowadzić za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest w takim przypadku kolosalną gospodarnością czasu, gotówki a także sporych nerwów. Aby otrzymać konieczne dokumenty trzeba wypełnić szczegółowy podanie, które, możesz wyszukać na www etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam tylko w języku angielskim lub francuskim. Po uzupełnieniu wniosku trzeba udzielić odpowiedzi na parę łatwych zapytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z ludźmi chorymi na gruźlicę itp.). Do otrzymania dokumentu eTA niezbędny jest paszport oraz mejl, na który dostaniemy poświadczenie eTA.

Ile zapłacę za eTA?

eTA do Kanady to suma blisko 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Należności można rzecz jasna w użyteczny sposóbzrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba także o tym, że za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie zatrzymywać się maksymalnie do 6 miesięcy. Należałoby dodać także o tym, że dokument ważny jest przez 5 lat od czasu wyrobienia. Wyjazd odbywa się jedyniena podstawie paszportu, w związku z tym nie ma potrzeby drukowania uzyskanego e-mailem dokumentu.

eTA do Kanady

Elektroniczną wizę można zapisać online tylko jeden raz,jednej osobie. W praktyce naczy to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak zaznaczono powyżej wiza jest ważna jedynie przez 5 lat, ale jeżeli Twój paszport wcześniej straci ważność, tomechanicznie wiza także przestanie obowiązywać. Czas otrzymywania elektronicznej wizy trwa tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia podróży.

Categories: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *